Nawet w barze mlecznym można miło spędzić czas

Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: „jakie tu mają niedobre jedzenie”, a druga dodaje: „no i w dodatku takie małe porcje.” To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija.

Woody Allen

woody_allen

O ile jestem mentalną żoną Allena, tak tutaj nie do końca się z nim zgadzam. Ale to świetnie się składa, bo identyczne poglądy obu osób jeszcze żadnemu związkowi nie zrobiły dobrze.
Jednak… życie jest krótkie? Jest. Jest cholernie krótkie, jak smycz, na których trzymają kobiety facetów-pantoflarzy. Nie narzekajmy więc, że nie mamy pieniędzy. Nie odkładajmy niczego na później. Małe porcje? Nawet w barze mlecznym można spędzić przyjemnie czas. Jak masz pozytywne nastawienie, to trawa będzie dla Ciebie zielona, choćby była przykryta warstwą śniegu. Wiem, że odrobinę idealistycznie. I dobrze! Analogiczne do uwielbionej przeze mnie piosenki Micromusic: “w dupie to maaaam”. Chcę być idealistką, argumentując to jak na prawdziwą kobietę przystało: BO TAK!  Nie sztuka pokolorować sobie świat, będąc w posiadaniu najlepszej palety kredek Bambino. Sztuka pokolorować sobie go, mając do dyspozycji tylko wyciąg z buraków.

Już jutro zapowiadany wcześniej wpis o Dniu Bez Narzekania! 🙂

A dla zainteresowanych link do FanPejdża, po zlajkowaniu którego otrzymywać będziecie na bieżąco informacje o nowych wpisach.

Z wyrazami blogowości,
Citrrus.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: